Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

0 14

Adet sancısı, çoğu zaman katlanılamaz bir hal almaktadır. Kadınların her ay karşılaştığı bu duruma karşı ne yapılabilir?
Adet sancım var ne yapabilirim, regl acısını nasıl azaltabilirim gibi sorular kadınlar tarafından sıkça sorulmaktadır. Sıcak su torbası uygulama yöntemi gibi herkes tarafından bilinen yöntemlerin dışında adet sancısını azaltmak için uygulanabilecek başka yöntemler de bulunmaktadır.
Sıcak Su Torbası
Regl döneminde sancılı ağrıdan kurtulmak için ilk yöntem genellikle sıcak su torbaları olmaktadır. Adet ağrısını dindirmek için sık kullanılan sıcak su torbasının, işe yaradığını söylemek doğru olacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta şudur; sıcak su torbasının direkt olarak cildiniz ile temas etmemesi gerekmektedir. Sıcak su torbasını uygulayacağınız zaman cildinizin üstüne havlu benzeri bir şey koyun.
Bol Bol Su Tüketin
Regl döneminde su tüketiminizi azaltmayın. Aksine su tüketiminizi artırın. Regl sancısını dindirmek istiyorsanız bol bol su içmelisiniz.
Spor Yapmak
Adet döneminde hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz ancak regl döneminde harekete geçmeniz gerekmektedir. Kendinizi çok zorlamayacak şekilde yürüyüş yapın, esneme ve germe hareketleri yapın. Bu hareketler de acınızı dindirecektir. Regl dönemi nde ne yapmalıyım diye soracak olursanız spor yapmanız gerektiğini göreceksiniz.
Regl sancısını dindirmenin bir yolu da bir işle meşgul olmaktır. Herhangi bir işle meşgul olduğunuz zaman sancınızın azaldığını hissedecek, unuttuğunuzu göreceksiniz. Regl döneminde yapılan hatalardan birisi hareketsiz kalmaktır. Hareketsiz kalırsanız, acınızı daha fazla hissedersiniz.
Zencefil Tüketmek
Doğal ağrı kesici besinlerden birisi de zencefildir. Zencefil içeren gıdaları tüketerek veya zencefil çayı içmek, ağrınızı dindirecektir.
Regl sancısını dindirmek için ılık bir duş da alabilirsiniz. Saydığımız tüm bu yöntemleri; regl sancımı dindirmek istiyorum diyen kişiler uygulayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google