AKNE KARŞITI 10 MASKE

0 39

Ergenlik yıllarında birçoğumuzun hayatına giren akne, hala peşimizi bırakmadı! Ergenlik bitince kurtulacağımızı zannettiğimiz sivilce problemi, son dönemde maskelerin de artırdığı ‘maskne’ problemi ile en büyük cilt şikayetimiz haline geldi. Ne yaparsanız yapın cildiniz bir türlü lüks kremler veya yoğun içerikli serumlar ile anlaşamıyorsa, hedef odaklı bir cilt bakım rutinine dönebilirsiniz. Tamamen vazgeçmek için çok erken! Özellikle akne karşıtı maskeleri denemediyseniz…

Daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için en hızlı yöntemlerden birini sunan yüz maskeleri, kil, kömür ve glikolik asit gibi içerikleri ile akne problemine karşı geliyor. Dakikalar içerisinde cildinizi arındıran maskeler, aynı zamanda gözeneklerinizi derinlemesine temizleyerek, fazla sebumu, kiri ve makyaj kalıntılarını arındırıyor.

Haftalık cilt bakım rutininize dahil olması gereken maskeler, akne şikayetinizi hafifletebilir. Özellikle çevre kirliliğinin yüksek olduğu bölgelerde yaşıyorsanız, cildinizi çevre ve mevsim etkilerinden korumanız gerekiyor. Gözenekleri tıkayan kir parçacıklarının yanı sıra artan yağ oranı cildinizi akneye daha eğimli hale getiriyor olabilir. Bu nedenle, rutininize eklediğiniz hedef odaklı maskeler ile şikayetlerinizi geri çevirebilirsiniz. Sadece sivilce problemini değil aynı zamanda kuruluk, nem kaybı, ince çizgiler ve cilt tonu eşitsizliği gibi şikayetlerinizi iyileştiren maskeler ile hayatınızdan birkaç problemi birden çıkarabilirsiniz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz akne karşıtı maskeleri inceleyebilirsiniz…

1

Çay Ağacı Arındırıcı Kil Maskesi, 95.92 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Çay ağacı içeriği ile cildi temizleyen, tazeleyen ve ferahlatan bu maske, fazla yağın emilmesine ve lekeli görünümün azalmasına yardımcı oluyor. Düzenli kullanım ile sivilce ve akneye eğilimle ciltlerde lekeleri azaltan bu maske, gözeneklerinizi derinlemesine temizliyor.

2

Nutritious Super-Pomegranate Radiant Energy Maske, 205 TL ESTEE LAUDER esteelauder.com.tr

Hem temizleyici hem de maske olarak kullanılabilen bu maske, cildinizi canlandırıyor ve aydınlatıyor. Ciltteki kiri, makyajı ve kalıntıları temizleyen bu maske 2 kat etkili çalışarak yüzünüzde akne oluşumuna sebep olan fazla yağı emiyor.

3

Hydra Life Pores Away Bakım Maskesi, 512 TL DIOR sevil.com.tr

Jojoba özleri ve doğal mineraller ile zenginleştirilen bu kil maskesi, gözenekleri derinlemesine temizliyor. Pembe kil dokusu ile cildinizi dengeleyen bu maske, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor.

4

Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Yağ Kontrol Maskesi, 239 TL CLINIQUE clinique.com.tr

Doğal içerikli bu kil maskesi, kirlilik ve yağ nedeniyle oluşabilecek sivilcelerin önlenmesini sağlıyor. Tıkalı gözenekleri derinlemesine temizleyen bu maske, aynı zamanda fazla yağı arındırıyor.

5

Instant Detox Mask, 360 TL BOBBI BROWN bobbibrown.com.tr

Cildi derinlemesine temizleme özelliği sayesinde kirleri ve fazla yağı gideren bu maske, gözeneklerinizin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Hawaii Deniz Suyu ve mineral bakımından zengin Amazon Beyaz Kilinin karışımından oluşan bu maske, gözenek tıkanıklığını önlüyor.

6

Sebo Pure Vegetal Kömür Maske, 52.90 TL YVES ROCHER yvesrocher.com.tr

Akne ve siyah noktalı ciltler için tasarlanan bu maske, cildinizi ve gözeneklerinizi derinlemesine temizliyor. Akne kızarıklıklarını arındırırken aynı zamanda cildinize gözle görülür bir ışıltı katan bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

7

Clear Improvement Aktif Kömür Maskesi, 209 TL ORIGINS origins.com.tr

Kalıntıları ve gözenek tıkayan toksinleri arındıran bu kömür maskesi, bambu kömürü ve beyaz çin kili içeriyor. Cildi arındırarak berrak ve temiz bırakan bu maske, gözenekleri tamamen temizleyerek akne oluşumunu engelliyor.

8

Sos Purete Maske, 424 TL CLARINS beymen.com

Parlama endişesi olan, geniş gözeneklere sahip karmadan yağlıya dönük ciltler için tasarlanan bu maske, cildinizi anında arındırıyor. Gözenekleri sıkılaştıran bu maske, yeşil ve beyaz kil ve Organik Alp Söğüt özü içerikleri ile cildinizdeki sebumu azaltarak sivilce oluşumunu önlüyor.

9

Arındırıcı Beyaz Kil Maskesi, 340 TL LANCOME lancome.com.tr

Yumuşak dokulu bu yüz maskesi cildinizdeki kiri ve yağı emerek, yoğun bir temizlik sağlıyor. Akne oluşumunu engellerken kızarıklığı ve yağlı görünümü gideren bu maske, cildinizi ferahlatıyor.

10

Supermud Siyah Nokta ve Gözenek Maskesi, 415 TL GLAMGLOW sephora.com.tr

Anında siyah nokta ve gözeneklerle savaşarak yağlanmayı dengeleyen bu maske, Aktif-X kömür içeriği ile tek kullanımda cildinizi derinlemesine temizliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google