PRADA VE UNESCO OKYANUSLARI KORUYOR!

0 18

Prada Group’un 2020 yılında UNESCO ile birlikte, okyanusların sürdürülebilirliğine dikkat çekmek için başlattığı SEA BEYOND projesi, 26 Mart Cuma günü TR saatiyle 16:00’da gerçekleşecek online ödül töreniyle sona erdi.

Projenin ilk fazında Berlin, Cape Town, Lizbon, Londra, Mexico City, Milano, New York, Paris, Şangay ve Venedik gibi 10 şehirdeki lise öğretmenleri UNESCo uzmanlarının yer aldığı bir webinara katılarak, okyanus sürdürülebilirliği üzerine bir eğitim aldılar. Her okula geri dönüştürülmüş kartondan yapılan bir ‘Sea Beyond’ kiti verilirken, öğrencilere ise küresel okyanus sürdürülebilirliği hareketi için kreatif materyaller dağıtıldı.

25 Ocak 2021’de başlayan projenin ikinci aşaması kapsamında, UNESCO ve Intergovernmental Oceanographic Commission (Hükümetlerarası Oşinografi Komisyonu) – IOC uzmanları tarafından hazırlanan özel bir eğitim modülüne katılan dünyanın dört bir yanından öğrenciler, “deniz elçileri” oldular ve denizlerin korunmasına yönelik sürdürülebilirliğin önemini vurgulayan özel kampanyalar hazırladılar.

Prada Grup Kurumsal Sosyal Sorumluluk Başkanı Lorenzo Bertelli ve IOC İcra Sekreteri ve UNESCO Genel Müdür Yardımcısı Vladimir Ryabinin’in başkanlığını yaptığı jüri tarafından yapılan değerlendirmenin sonunda kazanan kampanya, 26 Mart 2021’de gerçekleşecek online ödül töreninde açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google