SANAT HER YERDE: SEZONUN 10 NAIL ART TRENDİ

0 17

Soğuk kış günlerinde, özellikle evdeyken, yapmayı en çok sevdiğimiz şeylerden biri ilkbahar kıyafetlerimizi planlamak ve yeni makyaj trendlerini denemek. Tabii buna yeni oje tasarımları da dahil! Son zamanlarda evde manikür sürecinde uzmanlaşmışken, tüm nail art trendlerini deneyebiliriz. Kış aylarındaki klasik bordoları ve siyahları, pamuk şekeri pembeleri ve beklenmedik mint yeşilleri ile değiştirme zamanı. Anında modunuzu yükseltecek bu tonlar, kendinizi şımartmak ve hafta sonu yapacak bir aktivite bulmak için ideal.

Gökkuşağının şaşırtıcı tonlarına uğradığımız İlkbahar 2021 sezonunda aynı zamanda oldukça ilginç tasarımlar da var. Manikürünüze Picasso dokunuşları yapan soyutsal sanat çalışmaları, Sevgililer Günü’ne romantik gönderme yapan kalp uçlu French ojeler veya ‘The Queen’s Gambit’ dizisinin ikinci sezonunu beklememizi kolaylaştıran satranç ilhamlı dama desenleri de öne çıkan trendler arasında. Evde makyaj yapmak size göre değilse ‘statement’ makyaj stillerini ojelerinize uyarlayabilirsiniz!

Fotogaleride şimdiden denemeye başlayabileceğiniz 10 oje trendini inceleyebilirsiniz…

1

KALP UÇLU OJELER

İlkbahar 2021 sezonundan önce kalp uçlu ojeler Sevgililer Gününe uygun! Sevgiliniz olsa da olmasa da sevgiyi kutladığımız Sevgililer Gününde kalplerden asla vazgeçemiyoruz. Klasik kalp takılara veya kalp desenlerine farklı bir yorum katan kalp uçlu ojeler, şu ana kadarki en ilginç French oje yorumu olabilir!

Fotoğraf: @color_camp

Instagram

2

ÇAĞDAŞ SANAT TIRNAKLARDA

İçinizdeki Picasso’yu ortaya çıkarın! Minimal ve soyutsal sanat eserlerini andıran tırnak tasarımları, ilkbahar pastelleri ile buluşuyor. Bir taraftan sanatsal, bir taraftan eğlenceli olan bu trend ile evinizi bir nail art salonuna dönüştürebilirsiniz.

Fotoğraf: @buffcs

Instagram

3

PAMUK ŞEKERİ PEMBESİ

Kıyafetlerde gördüğümüz fuşyalar ve pamuk şekeri pembeleri, şimdi ise ojelerde. İlkbahar Yaz 2021 podyumlarını saran bu canlı pembeler, ojelerde mod yükseltici bir özelliğe sahip oluyor. Özellikle farklı pembe tonlarını karıştırarak deneyebileceğiniz bu eğlenceli trend için her parmağınıza farklı bir canlı pembe sürebilirsiniz.

Fotoğraf: @betina_goldstein

Instagram

4

DOĞA YEŞİLLERİ

Tıpkı pembeler gibi bir oje renk trendi ise doğa yeşilleri. Geçtiğimiz ilkbahar sezonunda kıyafetlerde gördüğümüz yeşil furyası, bir yıl sonra oje trendlerini ele geçiriyor. Mint yeşillerinden, çam yeşillerine… Lime yeşillerinden fıstık yeşillerine… Ojelerde bir doğa ilhamı söz konusu diyebiliriz.

Fotoğraf: @harrietwestmoreland

Instagram

5

‘THE QUEEN’S GAMBIT’ DAMALARI

Dama desenlerinin yükselişini inkar edemeyiz. İlkbahar Yaz 2021’in en popüler desen trendi haline gelen damaların yükselişini ‘The Queen’s Gambit’ serisine borçlu olabiliriz. Beklenmedik bir şekilde tüm dünyayı bir satranç düşkünü haline getiren ‘The Queen’s Gambit,’ şimdi ise oje trendlerine ilham kaynağı oluyor. Hafta sonları vaktinizi nasıl geçireceğinizi bilemiyorsanız bu minicik kareler ile uğraşmaya başlayabilirsiniz!

Fotoğraf: @annawinck

Instagram

6

SESSİZ IŞILTILAR

Makyaj trendleri arasında gördüğümüz ‘statement’ simli farların aksine ojelerdeki sessiz ışıltı trendi, belli belirsiz parıltılardan oluşuyor. French manikürde ışıltılı bir dokunuş veya tek bir tırnağınıza sürdüğünüz metalik bir oje… Tüm tırnaklarınızı sim ve ışıltıya boğmak yerine sessiz ama dikkat çekici tasarımlar yaratabilirsiniz.

Fotoğraf: @mojalvo

Instagram

7

OJESİZ OJE

Makyajsız makyaj stili oje trendlerine yansıyor! Pandemi sebebiyle manikürlerimiz eve taşınırken, doğal ve cilalı tırnak görünümleri öne çıkmaya başladı. Sadece transparan ojeler veya açık pembe tonlar ile elde edebileceğiniz bu görünüm, tırnak detoksu için ideal. Tırnaklarınıza biraz mola vermek istediğiniz zamanlarda bu ojesiz oje trendine yönelebilirsiniz.

Fotoğraf: @imarninails

Instagram

8

ÇİÇEKLİ NAIL ART

İlkbaharda çiçek desenleri… Çok şaşırtıcı! Çiçek desenlerini trendden saymıyor olabiliriz ancak durum ojeler olunca farklı oluyor. Tırnaklarda çiçek desenleri oldukça yeni! Gri tonlarının üzerinde beyaz papatyalar… Transparan ojelerin üzerinde soluk pembe güller ve çok daha fazlası! Bu sezon tırnaklarımızda çiçekler açıyor.

Fotoğraf: @frecklepusnails

Instagram

9

LİLALAR

Canlı pembeler size göre değil ama yine de farklı bir ton mu arıyorsunuz? Lilalara ne dersiniz? İlkbaharı çağıran bu yumuşak ama etkileyici tonlar, ilkbaharın yeni açan çiçekleri gibi taze ve dikkat çekici. Kıyafet seçimlerinizdeki pastelleri, ojelerinize uyarlayabilirsiniz.

Fotoğraf: @paintboxnails

Instagram

10

VAHŞİ DESENLER

Çiçek desenleri gibi artık vahşi desenler de yavaş yavaş trend kategorisinden bir moda klasiği olma yolunda ilerliyor. Eğer birkaç sezon daha vahşi desen trendini görmeye devam edersek, buna zamansız bir klasik diyeceğiz! Kıyafet ve aksesuar trendleri arasında ‘statement’ kategorisinde yer alan vahşi desenler şimdilerde ojelerde görülüyor. Her tırnağınıza minik minik leopar desenleri veya zebra çizgileri yapmak zor olabilir… Bu nedenle tırnak çıkartmalarına yönelebilirsiniz.

Fotoğraf: @nailsuponatime

Instagram

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google